Farru
Kalendáře
Kytaristé
Zpěváci a zpěvačky
Skupiny
Tanečníci a tanečnice
Kytara a cajón
Diskuse

 

Farru

Farruco či Farru, vlastním jménem Antonio Fernández Montoya, je mladší bratr jednoho ze současných nejlepších tanečníků - Farruquita. Narodil se v Seville (Španělsko) roku 1988 a umělecké jméno Farruco přejímá po slavném dědečkovi. Celý svůj život je svědkem umění nejčistšího flamenka. Debutoval na mezinárodní scéně ve dvou letech v Berlíně a v šesti letech účinkoval ve filmu Bodas de Gloria, pod vedením dědečka El Farruco.

V roce 1998, desetiletý Farruco, vytvořil vlastní skupinu Los gnomos del flamenco, se kterou se prezentoval na mnoha festivalech ve Španělsku a taktéž v různých koutech světa, např. Kolín nad Rýnem a Kyjev.

V lednu 2001 účinkoval s Francisem Brunnem v představení Incógnito. Ve stejném roce vystupoval v bratrově choreografii Farruquito y Familia v New Yorku, kde doprovázel rodinu na své první cestě po Spojených státech. V říjnu 2001 odjel se známým tanečníkem Antoniem Canalesem na turné po Mexiku, kde vystupoval jako sólista.

Farruco, ačkoliv velmi mladý, zaujal jedno z hlavních míst v představeních vytvořených bratrem Farruquitem Raíces Flamencas, La Len Varó, Por Derecho či Alma Vieja. Ve všech jmenovaných montajes se představil jako jedinečný, velmi zdatný tanečník. Jeho nenapodobitelná technika a silné zapateado jsou doprovázeny mužnou elegancí a krásou. Prezentoval se na mnoha světových jevištích, přičemž obrovského úspěchu dosáhl na svém posledním turné ve Španělsku.

V současné době, s matkou La Farruca, stojí v čele poslední rodinné produkce z roku 2005: Los Farruco. Kromě jiného účinkuje s herci Ángelou Molina a Juanem Diego ve filmu El Triunfo, natočeného v roce 2005 režisérkou Mireia Ros, a který měl premiéru v dubnu letošního roku.

 

 

 

Oficiální stránky: www.farruquito.com

Lenka Staníčková, 5.11.2006


Verze pro tisk