Barullo
Kalendáře
Kytaristé
Zpěváci a zpěvačky
Skupiny
Tanečníci a tanečnice
Kytara a cajón
Diskuse

 

Barullo

Vnuk legendárního tanečníka El Farruco, syn La Faraony, bratranec Farruquita a Farruka, synovec La Farruky, vlastním jménem Juan Fernández Montoya a ve flamenkovém světě známý především jako Barullo, narozen roku 1990 v Seville, úspěšně pokračuje ve stopách starších členů slavné dynastie.

V pěti letech debutoval v Alameda de Hércules po boku svého dědečka. A to bylo také poprvé a zároveň naposledy, kdy si s ním mohl zatancovat.

Od svých jedenácti let účinkuje v představeních bratrance Farruquita. Vždy v nich má místo i pro svá sólová vystoupení, jako např. v Raíces Flamencas uvedeného v Royal Albert Hall v Londýně, ve Villa y Conde Duque v Madridu, Poliorama v Barceloně, na turné ve Francii; v Farruquito y Familia, prezentovaného v Town Hall v New Yorku, na turné po Spojených státech i po Evropě, sezónu v barcelonském divadle Poliorama a madridském Calderón; a dále v taktéž dosud uváděné choreografii Alma Vieja.

Kromě jiného se již představil v nejznámějším sevillském divadle La Maestranza , poté na jevištích v Irsku, sezónu působil také v londýnském divadle Sadler's Wells, v madridském Albéniz a barcelonském Victoria, a vystupoval v dalších španělských městech při svém národním turné.

Barullo na jevištích vyniká svou střídmostí a elegancí. Svým tanečním stylem, hluboce protkaným pravou cikánskou vášní, který zdědil po matce a dědečkovi, tak zachovává čest rodině a mužskému tanci.

Oficiální stránky: www.farruquito.com

Lenka Staníčková, 5.11.2006


Verze pro tisk