La Farruca

La Farruca

La Farruca, vlastním jménem Rosario Montoya Manzano, se narodila v Seville roku 1962. Dcera legendárního tanečníka El Farruco vstupuje do světa tance, ve kterém sdílí taneční scény spolu s nejlepšími flamenkovými umělci oné doby: El Güito, Manuela Carrasco, Angelita Vargas, Antonio Canales a dalšími. Účinkovala v montajes jako Andalucía Flamenca, Persecución, Flamenco Puro, Amante a Bodas de Gloria.

La Farruca vystupovala po boku svého syna Farruquita v jeho prvním představení Raíces Flamencas, které mělo premiéru v roce 1997 v londýnském Royal Festival Hall a následně bylo prezentováno s velkým úspěchem v Barceloně, Madridu a Japonsku. O něco později ho doprovázela při jeho prvním turné po Spojených státech s vystoupením Farruquito y Familia. Kromě vynikajícího zapateada, taneční styl Farruky je často též velmi provokující a tak ji například americká kritika vyzdvihla jako "tanečnici bezostyšného smyslného vábení, vášnivě obcující na jevišti s múzami."

Svým uměním velká tanečnice - La Farruca - tancuje stále ve stopách slavného mistra - svého otce. Po celou dobu kariéry byl její výkon na jevišti s každým vystoupením čím dál tím lepší, a po třech letech smutku od smrti manžela Juana - zpěváka El Moreno, v roce 2005 se na něj opět vrací jako jedna z hlavních protagonistek, doprovázena dalšími členy dynastie, např. svou sestrou Faraonou a synovcem Barullem.

Oficiální stránky: www.farruquito.com

Lenka Staníčková, 11.12.2006